انواع مدل دوخت پرده

انواع دوخت مدل های پرده

در طراحی پرده ها امروزه از مدل های مختلفی استفاده می شود که انتخاب شما می تواند از انتخاب دیگران متمایز باشد . در دنیای مجازی این روز ها شما می توانید با مراجعه به سایت ها خریدتان را انجام دهید . همچنین میتوانید با ترکیب الگوهای مختلف طرح های جدید و انحصاری خودتان را داشته باشد . همه چیز برای تجربه ی یک خرید خوب برای شما فراهم است . در ادامه چند نمونه از مدل های محبوب دوخت پرده را تحلیل می کنیم .

 

 

نمونه های مختلف

با توجه به تنوع گسترده پارچه ، طرح ، مدل های دوخت پرده ها می توانند به دو بخش رسمی و یا معمولی قرار گیرند که ملاک این تقسیم بندی ها جنس پارچه ی پرده ، مدل دوخت پرده و ... می باشد که که در پرده های رسمی به خاطر داشتن والان یا آستر از پارچه های ضخیم استفاده می شود .

 

1 . پرده پلیسه

پرده های دوخت پلیسه ای هم به صورت رسمی و هم سنتی شناخته شده اند . پارچه به کار رفته در این پرده ها معمولا سنگین می باشد و از جمله پرده های تزیینی و دکوراتیو حساب می شود که به عنوان جدیدترین و مدرن ترین پوشش های تزیینی برای پنجره به بازار عرضه شده است .

 خطوط افقی موجود در پرده های پلیسه هارمونی چشم نوازی را در فضا ایجاد می کند . همانطور که گفته شده دوخت پلیسه ی پرده انواع مختلفی دارد که برای پنجره های دوجداره و یا یو پی وی سی لازم است که قاب پنجره مشخص باشد بنابراین پلیسه بهترین گزینه می باشد .

یکی از مزایای انتخاب این مدل از پرده ها این است که شما میتوانید ار آن در کنار انواع مختلف پرده های کلاسیک و یا رومن نیز استفاده کنید . انواع دوخت پلیسه عبارتند از پلیسه ساده ، پلیسه یک طرفه یا قرنیه ، پنل پلیسه همراه مغزی ، پنل دو پلیسه یا چند پلیسه و تک پنل ، پلیسه معمولی ، زنجیری یا نخی و انواع مختلف دیگر .

از طرفی بهترین مکان های مناسب برای نصب این پرده ها پذیرایی های بزرگ می باشند که جلوه ی خود را بتواند به خوبی نشان دهد .

2. پرده رومن

پرده رومن یک انتخاب زیبا و خاص می باشد که این پرده در بیشتر کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و از محبوبیت خاصی برخوردار است . پرده رومن شید با نام دیگر رومی هم شناخته می شود که درواقع نام رومن از شهر رم ایتالیا گرفته شده است .

این پرده برای تمام مکان هایی که مورد بازدید است مناسب است از جمله پذیرایی ، اتاق خواب ، محل کار و حتی آشپزخانه چرا که می توانید آنها را برای داشتن نور مطلوب تنظیم کنید .

پرده رومن شید یک پرده ی منحصر به فرد می باشد که تولید آن پرهزینه می باشد و با در نظر گرفتن این موضوع پارچه مد نظر شما بهتر است که ارزنده باشد و حالت ایستایی و فرم خود را حفظ کند .

همچنین از آنجایی که در این مدل ، جمع و باز شدن پرده مهم است ، لازم است پارچه ی انتخاب شده فاقد کشش باشد تا در هنگام جمع شدن پرده ، مشکلی در طرح آن به وجود نیاید و بتواند ظاهر خود را حفظ کند .

پرده رومن شید امکان کنترل آسان و موثر نور را فراهم می کند و با توجه به زمان ، فصل قابل تنظیم هستند . امکان تاریکی را به صورت کامل نیز دارند و با انتخاب آستر حرارتی می توانند انرژی بیشتری را حفظ کنند .

این پرده برای دکوراسیون هایی که با طراحی کلاسیک و یا مدرن یک انتخاب فوق العاده می باشد .

در فضاهای سنتی و ... میتوانید از طرح های پترن دار استفاده کنید . در این مورد باید در نظر داشته باشید که با جمع شدن پرده طرح ممکن است کاملا پنهان شود پس در انتخاب پارچه های پترن دار دقت داشته باشید .

همچنین امکان اجرای تکنیک اتوماتیک برای جمع شدن پرده ها نیز وجود دارد و میتوانید با انتحخاب دو حالت دستی یا اتوماتیک را انتخاب کنید .  دوخت این پرده ها انواع آبشاری ، هلالی ، ساده و غیره نامیده می شود .

 

3 . پرده ی پانچی

در سال های گذشته کسی با این پرده ها به خوبی آشنا نبود و از کارایی و مزیت های آن خاطلاعی نداشتند . امروزه با محبوبیت و استفاده در سراسر دنیا این پرده توانستند جایگاه خود را در بین مردم پیدا کنند .

انتخاب این پرده ها به عنوان یک پرده ی آماده که شما میتوانید در هز زمان و مکانی به راحتی نصب کنید و دغدغه ای برای بالا رفتن از چهار پایه ، استفاده از ابزار آلات برای نصب و مواردی از این گونه برای همیشه از بین رفت .

استفاده از پانچ های ضد زنگ در این پرده ها بهترین ویژگی حساب می آید . تنوع گسترده ی نوع جنس پارچه های به کار رفته در این مدل ها که می تواند به انتخاب خودتان هم باشد یکی از دلایل محبوبیت آنها می باشد .

پارچه های مناسب به کار رفته در پرده های پانچی معمولا مخمل ، کتان ، حریر می باشد . اما به همین پارچه ها محدود نمی شود و میتوانید با هر پارچه ای که میخواهید آن را سفارش دهید .

از پرده های پانچی تقریبا در هر مکانی میتوانید استفاده کنید نظیر پذیرایی ، اتاق خواب ، محل کار ، هتل ها و غیره . با توجه به انتخاب پارچه میتوانید میزان نور ورودی را کنترل کنید .

 

4 . پرده یقه شل

پرده ی یقه شل به پرده هایی گفته می شود که نحوه ی دوختشان به گونه ای است که هنگام نصب قسمت فوقانی پرده شبیه به یقه می شود . این مدل یکی از مدل دوخت هایی است که دارای محبوبین بالایی است که به صورت آسترکشی ، نمد کشی ، زانفیکس خور و لب سرمه دوخته می شود .

مدل های متفاوتی در دوخت ای پرده وجود دارد شامل دو یقه ، سه یقه ، چهار یقه با بستگی به انتخاب خود تهیه کنید که امکان هست تا چندین یقه بالاتر هم افزایش داشته باشد که مدل های دوخته شده با یقه های بیشتر ، مناسب فضاهای بزرگ می باشد .

با توجه به مدل دوخت این پرده و ویژگی های موجود در آن میتواند مناسب دکوراسیون هایی با طراحی های سلطنتی و کلاسیک باشد . برای بهتر شدن ظاهر پرده یقه شل معمولا پارچه را با ساتن و یا با آستر تابیده آسترکشی می کنند تا ایستایی بهتری داشته باشد و ظاهر خود را حفظ کند .

در بیشتر موارد از پارچه های پترن دار درشت استفاده می شود که به انتخاب شما بستگی دارد . در انتخاب های ساده تر برای جلوه دادن بیشتر به یقه ها سرمه تی می دوزند که می تواند در قسمت دیگر هم دوخته شود .

 

 

5 . پرده با چین انگشتی یا چین متناسب

دوخت چین انگشتی محبوبیت بالایی دارد و جزو پرده های دوخت پلیسه ای به حساب می آیند . چین ها در قسمت بالای پرده ایجاد می شوند و توسط آویز پرده ها نصب می شوند که ظاهری بسیار زیبا و رسمی دارد .

چین های موجود در دوخت پرده ها از دو انگشتی یا پنج انگشتی متغیر هستند که هرچه تعداد چین ها بیشتر باشد کمک می کند که پرده ظاهر زیباتر و خاص تری داشته باشد . چین های سه انگشتی دارای محبوبین بیشتری هستند و ظاهر زیباتری دارند .

 پرده های چین انگشتی مناسب نصب در اتاق خواب ها ، اتاق های نشیمن و یا سرگرمی هستند که البته هرچه چین های پرده به صورت رسمی تر دوخته شود مناسب پذیرایی هم میباشد .

 

6 . پرده پرنسسی

پرده های پرنسسی که با نام پرده آبشاری هم شناخته می شود  در گذشته محبوبیت بالایی داشته و تا امروز توانسته محبوبیت خود را حفظ کند و یکی از مدل های پرفروش بازار به حساب می آید .

برای دوخت این پرده می توانید از پارچه های مختلفی استفاده کنید که هرچه کیفیت پارچه بهتر باشد در عمر پرده هم تاثیر دارد . پارچه هایی که قابلیت حالت پذیری خوبی داشته باشند می تواند گزینه ی مناسبی برای پرده ی پرنسسی باشد و کیفیت چین های آن را بهتر جلوه دهد .

پارچه هایی مانند مخمل ، حریر و کتان استفاده ی بیشتری در دوخت این پرده دارند . با توجه به چین دار بودن مدل پرده پارچه های ساده بهترین گزینه می باشد .

همچنین برای باز و جمع شدن پرده های پرنسسی اغلب از ریل پرده استفاده میشود که میتوانید از مدل هایی استفاده کنید که پرده را رو به بالا جمع کند و یا از مدل ریلی استفاده کنید که امکان باز و جمع کردن نداشته باشد .

 

 

ارسال نظر
پاسخ دهید

تنظیمات

فهرست

 • پرده های ضخیم آماده سناتکس شامل  کتان، گونی بافت و مخمل می شود.

  سناتکس ضمن تولید انواع پرده های استاندارد امکان تولید انواع حریر و تور و پارچه های ژاکارد را با بالاترین کیفیت و به روز ترین طرح و رنگ را دارا می باشد. برای دریافت کاتالوگ و بروشورها و بهره مندی از خدمات مشاوره رایگان مجموعه ما کافیست از طریق پل های ارتباطی با ما در تماس باشید.

  پرده های شید سناتکس ار تنوع گسترده ای ارائه می شوند. به طور کلی این پرده ها شاما انواع شید ساده و بلک اوت می شوند. صمنا این مجموعه می تواند به هر طرح و نقشی چاپ شود. ویژه ترین محصول سناتکس در این حوزه پرده های اسکرین شید می باشد که ضمن حفظ چشم انداز بیرون منزل شما از دیده شدن فضای داخلی خانه جلوگیری می نماید.

 • کلکسیون طلایی از جدید ترین پارچه های وارداتی و تولیدی تشکیل شده است. این مجموعه در مقایسه با سایر محصولات از کیفیت بالاتری برخوردار است.

  کلکسون نقره ای عبارتند از پارچه هایی که از قیمت رقابتی مناسب تری برخوردارند و مجموعه سناتکس توانسته با حفظ کیفیت این پارچه ها را در سبد محصولات خود عرضه نماید.

  کلکسیون حراجی از پارچه هایی با سطح کیفی مشابه با سایر کلکسیون ها تشکیل شده که همه رنگبندی پارچه موجود نبوده یا تولید و تامین مجدد آن استمرار ندارد.

  کلکسیون ساده جات از پارچه های ساده بدون نقش و افکت تشکیل می شود مه معمولا دارای تنوع رنگی بالایی هستند.

 • رومبلی 

  مجموعه سناتکس به واسطه حضور گسترده خود در حوزه تولید انواع منسوجات داخلی اقدام به تولید انواع رومبلی با کاربرد فضای داخلی و فضای باز نموده است. این محصولات به دلیل کیفیت بالا و ویژه گی های منحصر به فرد (ضد لک، ضد آب و مقاوم در برابر سایش) مورد استقبال تعدادی از بزرگترین برند های مبلمان کشور قرار گرفته است.

  سناتکس در حوزه پارچه های مبلی تنها اقدام به فروش پارچه بر اساس نیاز شما می نماید و هیچ فعالیتی در حوزه رویه کوبی و ساخت مبلمان ندارد. شما می توانید با مشاوره گرفتن از سازنده یا رویه کوب مبل اقدام به خرید پارچه بر اساس متراژ مورد نیاز خود نمایید.

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم